Vše o kávě

Pokud jste došli na tuto stránku, tak si říkám, že se zajímáte o kávu víc, než jen jestli je teplá. Shrnul jsem zde krátké povídání o kávě, její přípravě, pár řádků o historii i něco babských povídaček.

Historie kávy

Historie kávy

Co je káva? I když se s ní denně potkáváme při různých příležitostech a známe ji jako opražené zrnko, hnědé sypké „něco“ nebo jako nevzhlednou hliníkovou kapsli, tak zde se dozvíte něco víc o historii kávy.

Druhy kávy

Druhy kávy

Jak je to s odrůdami kávy a jak se v tom vyznat? Odpovědi na Vaše otázky najdete zde.

Kde se pěstuje káva

Kde se pěstuje káva

Jsou na zemi oblasti, kde se pěstuje lepší káva než v jiné části? A je rozdíl mezi kávou z Etiopie a třeba kávou z  Hondurasu? Tak si to přečtěte.

Způsoby pražení

Způsoby pražení

Už jste si položili někdy otázku, proč se vlastně káva praží? Proč ji nekonzumujeme takovou, jaká vyrostla, když se stále častěji objevují směsi s přimíchanými zelenými zrny a příběhy o pozitivních účincích na náš organismus? Banální otázka, ale většina lidí na ni odpověď nezná.

Správná příprava kávy

Správná příprava kávy

A tady je něco pro fajnšmekry. Chcete vědět, jak připravují kávu opravdoví profesionálové? A jakým způsobem si můžu kávu připravit?

Mýty o kávě

Mýty o kávě

Také už jste slyšeli, že káva, když se upraží, tak voní nejvíc? A že nejlepší je si ji dát hned po upražení? A je to tak opravdu, nebo se jedná jen o zažitý mýtus? Zkusil jsem si podobné otázky sám položit a podívat se na nejčastější mýty o kávě zblízka.