Cuba Serrano Lavado Pražená zrnková káva 100% arabica

Když se řekne Kuba, tak si většina lidí vybaví velký voňavý doutník. Na Kubě se ale již přes 250 let pěstuje ta nejlepší káva. V jejím plném těle s velmi nízkou kyselostí najdete znatelnou čokoládovou až karamelovou chuť s nádechem lískových oříšků. Káva se především hodí pro přípravu jako espresso.

Příprava espresso, moka konvička, french press, turek, překapávač/filtr, aeropress
Druh arabica
Stupeň pražení full city
Úroveň pražení
Kyselost
Intenzita
Země Cuba
Farma drobní farmáři v regionu
Region Sierra Maestra
Odrůda Bourbon
Zpracování Washed
Nadmořská výška 900 m.n.m.

Velikost balení (zvolte variantu)

Stupeň mletí (zvolte variantu)

od 280 Kč
skladem
Cuba Serrano Lavado

Kubánská káva je unikátní tím, že pochází z velké většiny z hor Sierra Maestra na jihovýchodě ostrova, kde se pěstuje v nadmořských výškách od 1000 do 1700 metrů. Toto místo je specifické především díky železito-měděné půdě plné jílu. To dodává této kávě nezaměnitelné aroma a chuť.
Největší plantáže zde vlastní stát, ale jsou zde i družstevní nebo soukromá pole. U menších producentů se tak často setkáte s ratanovými rohožemi, na kterých se suší červené plody kávovníku. Za těmi nejlepšími se ale autem nedostanete. Je potřeba si zajistit koně a také průvodce, který Vás místními horami provede.
Kávu Kubánci pijí s velkým množství cukru, o který se na Kubě díky plantážím cukrové třtiny není nouze. Málokdy si ale dávají ke kávě mléko, které je pro místní drahé a na kávu s mlékem narazíte spíše jen v lepších hotelech.

 

 

Další produkty v nabídce