Brazil Morada da Prata Pražená zrnková káva 100% arabica

Tuto brazilskou kávu jsem do své nabídky vybral pro její velmi jemnou aciditu a výraznou čokoládovou chuť. Když zapátráte hlouběji můžete také najít chuť sušeného ovoce a mandlí. Kávu si můžete vychutnat jak v kvalitním espresu, filtru nebo v kávách připravovaných s mlékem.

Příprava espresso, moka konvička, french press, turek, překapávač/filtr, aeropress
Druh arabica
Stupeň pražení full city
Úroveň pražení
Kyselost
Intenzita
Země Brazílie
Farma Fazenda Morada da Prata
Region Alta Mogiana
Odrůda Yellow Catuai
Zpracování Natural
Nadmořská výška 1000 m. n. m.

Velikost balení (zvolte variantu)

Stupeň mletí (zvolte variantu)

od 280 Kč
skladem
Brazil Morada da Prata

Farma Fazenda Morada da Prata se nachází v Brazílii, ve státě Sao Paulo v regionu Alta Mogiana a má více než 140 letou tradici. Majitelka farmy Maria Helena vede farmu společně se svým synem a je z třetí generace farmářů. Farma má více než 100 zaměstnanců a v období zrání a sběru kávových třešní jich je dokonce více než 500. V minulosti patřila k nejmodernějším farmám v regionu a vypěstovalo se v ní více jak 5 miliónů kávovníků. V osmdesátých letech tuto oblast postihla vážná ekonomická krize a farma Morada da Prata se věnovala výlučně pěstování cukrové třtiny a chovu dobytka. Až v roce 2011 se farma opětovně začala věnovat pěstování kávy, přičemž se snažili nejen o zlepšení kvality, ale také o respekt a vzájemné propojení s přírodou.

Prémiová káva přímo od farmáře. Firma Capricornio Coffees je hlavním vývozcem speciálních káv z kávového pásma kozoroha. V tomto unikátním regionu se pěstuje velice kvalitní káva druhu arabica. V subtropickém pásmu, které se vyznačuje čtyřmi sezónami, kávové třešně dozrávají při velkých teplotních rozdílech mezi dnem a nocí, což kávě dodává její unikátní chuť.

Brazílie je dnes suverénně největším producentem kávy. Nejčastějším pojmenováním brazilské kávy je Santos - je to dáno tím, že v Brazílii se káva - kromě malých mikrolotů  - pojmenovaná podle přístavu odkud je dále posílána do světa. Brazílie má mimořádně příznivé podmínky pro pěstování kávy. Má tři klimatická pásma: rovníkové, subtropické a pásmo mírné, takže se zde pěstují různé odrůdy především kávovníku arabského, jako jsou například bourbon, maragogip nebo botucato.

 

 

Další produkty v nabídce